Αταλάντη, 30 Ιανουαρίου 2021

Ενημέρωση για τη λειτουργία των δομών εκπαίδευσης στο Δήμο Λοκρών λόγω κακοκαιρίας

Ο Δήμος Λοκρών από την Παρασκευή σε συνέχεια αιτήματος του Δημάρχου Λοκρών  κηρύχθηκε από την Πολιτική Προστασία σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης για ένα μήνα προκειμένου να αποκατασταθούν τα πολλαπλά προβλήματα που προκάλεσε η κακοκαιρία στο δίκτυο ύδρευσης, στην οδοποιία, στο δημοτικό φωτισμό, στο πράσινο κοκ.

Λόγω των χαμηλών θερμοκρασιών και του συσσωρευμένου χιονιού στα προαύλια δεν είναι ασφαλές να λειτουργήσουν τα σχολεία στο Δήμο Λοκρών τη Δευτέρα 31 Ιανουαρίου 2022.

Το ίδιο θα ισχύσει για τους Παιδικούς Σταθμούς, τα ΚΔΑΠ και το Δημοτικό Ωδείο Αταλάντης.

Τα σχολεία στο Δήμο Λοκρών και οι Παιδικοί Σταθμοί, τα ΚΔΑΠ και το Δημοτικό Ωδείο Αταλάντης θα ανοίξουν την Τρίτη 1 Φεβρουαρίου 2022.