Αταλάντη, 9 Ιανουαρίου 2022

Νέα ανακοίνωση για την απογραφή στην Αρκίτσα του Δήμου Λοκρών

Αγαπητοί συμπολίτες, η απογραφή πληθυσμού και κατοικιών που διεξάγεται πανελλαδικά είναι εξαιρετικά κρίσιμη για την πορεία του Δήμου μας σε μια σειρά από ζητήματα. Μετά από πολλές παρατάσεις εντός των επομένων ημερών η διαδικασία της απογραφής ολοκληρώνεται. Η απογραφή εκ του νόμου είναι υποχρεωτική. Τα υπάρχοντα στοιχεία δείχνουν σημαντική μείωση πληθυσμού στο Δήμο μας με σοβαρές επιπτώσεις για το μέλλον του τόπου μας.

Φαίνεται πως υπάρχουν εκατοντάδες συμπολίτες μας που ακόμη και σήμερα δεν έχουν απογραφεί.

Σε συνέχεια της ικανοποιητικής προσέλευσης κατοίκων της Αρκίτσας το Σάββατο 8 Ιανουαρίου για να απογραφούν ανακοινώνεται και νέα ημερομηνία πρόσκλησης κατοίκων της Αρκίτσας και των οικισμών αυτής που δεν έχουν απογραφεί την Τρίτη 11 Ιανουαρίου στο Κοινοτικό Κατάστημα Αρκίτσας και ώρες 09:00-13:00. Παρακαλούνται οι κάτοικοι να έχουν μαζί τους ΑΦΜ και ΑΜΚΑ.

Στηρίζουμε τον τόπο που ζούμε!

Απογραφόμαστε στο Δήμο Λοκρών!