Αταλάντη, 27.02.2020

Έναρξη μαθημάτων από το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης

Σας ενημερώνουμε για την έναρξη μαθημάτων από το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Λοκρών. Υπενθυμίζουμε ότι στο Δήμο μας λειτουργεί ήδη τμήμα Κοπτικής Ραπτικής στην Αταλάντη σε αίθουσα του Δημαρχείου. Επιπλέον, την Παρασκευή 6 Μαρτίου προβλέπεται έναρξη νέου τμήματος στην Δημοτική Ενότητα Δαφνουσίων.

Στο πλαίσιο της Γενικής Γραμματείας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Κατάρτισης και Δια Βίου Μάθησης, προγραμματίζεται η δημιουργία επιπρόσθετων τμημάτων όπως:

• Ασθένειες και τρόποι αντιμετώπισης στη γεωργία
  • Υγιεινή και ασφάλεια στο χώρο εργασίας
  • Επεξεργασία κειμένου – Διαδίκτυο
  • Εναλλακτικές μορφές τουρισμού – Οικολογικός , Οινολογικός, Γαστρονομικός τουρισμός
  • Βασικά Αγγλικά Α1

Για περαιτέρω ενημέρωση σε σχέση με τα προγράμματα και την πορεία τους μπορείτε να απευθύνεστε στο γραφείο του Κέντρου Κοινότητας Δήμου Λοκρών. Τηλέφωνα επικοινωνίας 22330 22191και 22330 81052